XV Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków – Trzebinia

5 maja 2018 r., podobnie jak rok wcześniej, licznie wzięliśmy udział w „XV Rekreacyjnym Rajdzie Rowerowym Kraków – Trzebinia”. Do Krakowa rowerami, autobusami, pociągami i samochodami dotarło około 50 naszych członków i sympatyków.

Podczas rejestracji na Błoniach otrzymaliśmy startowe pakiety zawierające mapki rajdu, numery startowe, talon na posiłek oraz pamiątkowe butony. Na trasę rajdu MAXI wyruszyliśmy o godz. 11:00 – do pokonania była malownicza trasa długości 47 km wiodąca ścieżkami rowerowymi przez Tenczyński Park Krajobrazowy i Puszczę Dulowską. Niektórzy zboczyli nieco z trasy, aby podziwiać Skałki w Wąwozie Półrzeczki oraz ruiny zamku Tenczyn w Rudnie.

Meta rajdu znajdowała się w Trzebini w ogrodach klasztornych przy Bazylice Mniejszej. Gospodarze przygotowali dla uczestników rajdu wojskową grochówkę i wodę mineralną, można było również posilić się zapiekankami i kiełbaskami z rusztu. Wiele atrakcji zapewniono najmłodszym uczestnikom rajdu, którzy pokonali trasę MINI o długości 17 km rozpoczynającą się przy ruinach zamku Tenczyn. Były dmuchane zamki, zjeżdżalnie i wiele konkursów. Na zakończenie odbyło się losowanie loterii fantowej. Niestety, w tym roku szczęście nam nie dopisało i nie udało się wygrać kolejnego rowerka dla WRŚ.

Po godz. 15:00 grupa „zabrzańska” prowadzona przez „Pana Rokitę”, a godzinę później grupa „gliwicka”  wyruszyła rowerami w drogę powrotną na Śląsk.

 

Impreza bardzo udana, świetnie zorganizowana i zabezpieczona przez Policję i Straż, wg szacunków wzięło w niej udział około 2000 rowerzystów.

https://www.facebook.com/TCKwTrzebini/videos/1681311141936938/

GALERIA