Zakończenie Lata 2018

23-go września 2018 r., w dość chłodny i wietrzny poranek, licznie wyruszyliśmy spod Gliwickiej Radiostacji na imprezę „Zakończenie lata 2018” do Zajazdu „Leśniczówka” w Reptach/Tarnowskich Górach.

Jedną z atrakcji na trasie przejazdu było zwiedzenie w Zbrosławicach bunkra bojowego z 1939 r. typu Regelbau R-116a(t). Pan przewodnik przedstawił nam historię tego obiektu, oprowadził po wspaniale odrestaurowanych i odpowiednio wyposażonych wnętrzach oraz ciekawie opowiadał o wojskowych zwyczajach.

 

Nie obyło się bez sesji foto uwieńczonej zbiorowymi pozdrowieniami dla Kasi Jurek i życzeniami powrotu do zdrowia przekazanymi online. Po opuszczeniu bunkra, dojechała do nas liczna grupka bytomskich Renegatów i razem udaliśmy się w dalszą drogę.

Oczywiście, nie mogliśmy pominąć „wylotu Sztolni Czarnego Pstrąga dawnej kopalni Fryderyk” czyli miejsca równie kultowego dla śląskich rowerzystów, jak domek Shreka na Pojezierzu Palowickim. To urocze miejsce jest nieco oddalone od drogi Pyskowice-Tarnowskie Góry, prowadzi do niego wąska ścieżka, trochę zarośnięta, jakiś pagórek, mosteczek z 3 desek. Obowiązkowa sesja fotograficzna wyszła fantastycznie.

We wspaniałych humorach dotarliśmy do Zajazdu „Leśniczówka”, gdzie upiekliśmy kiełbaski i zakosztowaliśmy przesmacznych  dań z karty.

Ciasta również nie zabrakło.

Kulminacyjnym momentem naszego spotkania było oficjalnie ogłoszenie wyników I edycji konkursu fotograficznego „Wakacje z WRŚ” oraz wręczenie nagród i dyplomów

  Bezapelacyjnie wygrała Kornelia

 

a dodatkiem do nagrody głównej ufundowanej przez sklep rowerowy KOPACKI w Zabrzu był przepiękny tort udekorowany zwycięską fotografią. Laureatka wraz z koleżankami z najlepszej fotki obdzieliła pysznym tortem wszystkich zebranych.

Śmiechom i rozmowom nie było końca, niestety mijający czas i pogarszające się warunki pogodowe zmusiły nas do powrotu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na tej, bardzo udanej, imprezie. Szczególne podziękowania kierujemy do:

– Roman Purchla i Katarzyna Jurek – za pomoc w zorganizowaniu imprezy „Zakończenie lata 2018”,

– Rafał Sułek – za (jak zawsze) profesjonalny serwis fotograficzny i własnoręcznie przygotowane upominki dla wszystkich

– Jarosław Kopacki – za ufundowanie głównej nagrody w konkursie fotograficznym

– grupie „Renegaci Bytom” – za obecność i wsparcie

– multiagencji MM Profit za upominki.