VIII Rowerowy Rajd Nadziei

1 maja 2019 r. wyruszyliśmy do Chorzowa, aby wziąć udział w VIII edycji „Rowerowego Rajdu Nadziei” zorganizowanego przez „Chorzowski Klub Rowerowy” oraz Hospicjum w Chorzowie.

Ideą tego rajdu było wsparcie działalności chorzowskiego hospicjum. Na starcie można było nabyć losy loterii fantowej, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup nowego sprzętu medycznego dla pacjentów.

W imprezie wzięło udział prawie 800 rowerzystów z terenu całego województwa Śląskiego, a 15-sto kilometrowa trasa przejazdu wiodła z Chorzowa Batorego przez Świętochłowice do Skansenu w Parku Śląskim w Chorzowie.

Przejazd był w całości zabezpieczony przez Policję i Straż Miejską. Na mecie rajdu odbyło się losowanie loterii fantowej oraz przeprowadzono kilka licytacji akcesoriów rowerowych. Wspólnie posililiśmy się pieczonymi kiełbaskami przekazanymi przez organizatorów.


Organizatorzy przygotowali również puchar dla najliczniejszej grupy rowerowej biorącej udział w tym rajdzie.

Po przeliczeniu uczestników – ku naszej wielkiej radości – okazało się, że największa ekipa to „Wycieczki Rowerowe Śląsk” !!!

Na szczęście nasz Prezes miał dużą sakwę i pokaźnych rozmiarów trofeum szczęśliwie dotarło do Gliwic. To kolejna impreza charytatywna, w której wzięliśmy udział. Świetnie, że realizując własną rowerową pasję, możemy jednocześnie się przyczynić do pomocy potrzebującym.