Rajza z Nadzieją

Fundacja „Dom Nadziei” od 24 lat prowadzi w Bytomiu jedyny na Górnym Śląsku ośrodek, który pomaga młodzieży uzależnionej (w tym ze zdiagnozowanymi zaburzeniami psychicznymi). Aby zapewnić godne warunki podopiecznym udało im się w 2017 r. pozyskać budynek po zamkniętej szkole w Gliwicach-Łabędach. Budynek wymaga remontu, modernizacji i przystosowania do wymagań placówek terapeutycznych.

Nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Rowerowego „Renegaci BYTOM” wpadli na pomysł, aby wesprzeć Fundację i pozyskać fundusze na potrzeby remontowe. I tak powstał pomysł na zorganizowanie 9 czerwca 2019 r. „Rajzy z Nadzieją” z Bytomia do Łabęd. Wyruszyliśmy rankiem liczną grupą z Placu Krakowskiego, aby zdążyć do Bytomia na start rajdu o godz. 11. Pod zabrzańską Areną dołączyła do nas kolejna grupka członków WRŚ i w dość licznym gronie (blisko 50 osób) dotarliśmy do bytomskiego Urzędu Miejskiego.

Zapisaliśmy się na listy rajdowe, wykupiliśmy losy na loterię fantową, a czas umilał nam muzyką DJ Hus. Punktualnie, z obstawą policji, pogotowia oraz wozu technicznego, ponad 300-osobowy peleton rowerzystów wyruszył w kierunku pierwszego postoju przewidzianego w obecnej siedzibie „Domu Nadziei”.

Poczęstowano nas drożdżówkami, a wychowankowie zaprezentowali spontaniczny pokaz tańca. Kolejny postój to zabrzański Plac Wolności, gdzie największym powodzeniem cieszyła się tzw. kurtyna wodna, bo na brak słonecznej pogody i wysokiej temperatury nie można było narzekać. Po krótkim odpoczynku podążyliśmy w kierunku mety w Gliwicach-Łabędach, gdzie na terenie remontowanej nowej siedziby „Domu Nadziei” przygotowano ognisko z kiełbaskami.

Po nim odbyło się losowanie loterii fantowej z super nagrodami. Organizatorzy przygotowali również okolicznościowe puchary.

Bezapelacyjnie zdobyliśmy piękny puchar jako najliczniejsza grupa rowerowa.

Również najmłodsi uczestnicy rajzy zostali nagrodzeni pucharami. Udało się zebrać około 4 400 zł. Jesteśmy szczęśliwi, że dołożyliśmy cegiełkę do powodzenia „Rajzy z nadzieją”. Dziękujemy organizatorom za perfekcyjne przygotowanie imprezy.

Rajza z Nadzieją 2019

Geplaatst door Fundacja Dom Nadziei op Zondag 9 juni 2019